ul. Krzeszowska 62, 23-400, Biłgoraj

Dzianina higroskopijna

„Nowoczesne włókna pochodzenia naturalnego jak między innymi wytwarzana z celulozy wiskoza to doskonała alternatywa dla włókien naturalnych. Dlaczego warto zwrócić uwagę na właściwości higroskopijne włókien, z których wykonana jest nasza odzież?

Coraz częściej szukamy materiałów, które pozwolą zadbać o komfort termiczny naszego ciała niezależnie od okoliczności. Chcemy uniknąć nieprzyjemnego uczucia gorąca na spoconej skórze, czuć się dobrze podczas ćwiczeń oraz zadbać o zdrowie naszej skóry. W tym pomoże nam określenie stopnia sorpcji wody przez tkaniny, z których wykonane są nasze ubrania, a niestety większość z nich nie radzi sobie w odpowiedni sposób z pochłanianiem pojawiającej się na naszej skórze wilgoci i odprowadzaniem jej wraz z ciepłem, co powoduje uczucie chłodu i pozwala poczuć pełen komfort także podczas upałów.

Dzianina higroskopijna

Wśród materiałów typowo użytkowych najlepszy efekt pochłaniania potu zapewni dzianina higroskopijna, która zamiast z jedwabiu czy bawełny będzie wykonana z naturalnych włókien celulozy. Taką dzianiną jest wiskoza – materiał o szeregu różnorodnych zastosowań, który cechuje nie tylko wysoka użyteczność, ale również wyjątkowo wiele ważnych dla zdrowia naszej skóry właściwości.

Dlaczego należy wybierać odzież o właściwościach higroskopijnych?

W kupowanych ubraniach oraz bieliźnie chcemy czuć się pewnie niezależnie od sytuacji, a wysoki stopień higroskopijności włókien to podstawa naszego komfortu termicznego i zdrowia skóry. Zakładając odzież z włókien syntetycznych lub z ich domieszką narażamy się zarówno na nadmierne pocenie, jak i wynikające z długiego pozostawania potu na skórze podrażnienia czy infekcje, zwłaszcza gdy mamy skórę skłonną do alergii lub cierpimy na choroby skórne, chociażby coraz bardziej powszechny AZS. Odzież wykonana z materiałów o wyjątkowych właściwościach higroskopijnych jak np. wiskoza gwarantuje nam komfort termiczny zarówno podczas wykonywania codziennych obowiązków w pracy i w domu, jak i podczas intensywnych ćwiczeń. Z Tego względu ten typ materiałów, które powstają z naturalnej i ekologicznej celulozy i jedynie ze względu na sposób produkcji zaliczane są do materiałów sztucznych, mogą dawać nam znacznie więcej niż nawet tak uwielbiana przez wszystkich wielbicieli natury bawełna.

Wybierając odzież i bieliznę cechującą się wysokim stopniem absorpcji wydzielanego przez skórę potu, zyskujemy pewność, że dbamy o zdrowie oraz nosimy jedynie przyjazne dla skóry ubrania. Wiskoza oprócz zdolności do lepszego niż bawełna pochłaniania wilgoci cechuje się także wyjątkową przewiewnością i zapewnia gwarancję, że ograniczymy ryzyko rozwoju na skórze bakterii oraz grzybów, które mogą powodować szereg nieprzyjemnych dolegliwości.

Zapraszamy do kontaktu