ul. Krzeszowska 62, 23-400, Biłgoraj

Wiskoza na sukienki

Wiskoza to nie tylko przyjazny skórze materiał, ale także bardzo atrakcyjna pod względem walorów użytkowych dzianina. Włókna celulozy drzewnej, z których wykonana jest wiskoza, doskonale poddają się działaniu barwników, zachwycają żywą kolorystyką oraz mnogością różnorodnych wzorów, co sprawia, że często właśnie z wiskozy szyje się letnie sukienki, spódnice i bluzki oraz wieczorowe kreacje dla wielbicielek elegancji i niebanalnego wzornictwa.

Wiskoza odznacza się wyjątkowymi właściwościami higienicznymi, dba o zachowanie zdrowiej skóry oraz pozwala ograniczać rozwój bakterii i grzybów na jej powierzchni, które szczególnie latem odpowiedzialne są za powstawanie infekcji i podrażnień narażonej na kontakt z potem i wysokimi temperaturami skóry.

Właściwości użytkowe wiskozy sprawiają, że wykonana z niej odzież zachwyca ciekawym wzornictwem, idealnie dopasowuje się do ciała oraz pozwala cieszyć się stałym dopływem świeżego powietrza do powierzchni skóry, co zapewnia jej możliwość regulacji temperatury oraz chroni przed odparzeniami czy podrażnieniami w postaci potówek i egzem.

Wiskoza na sukienki

Walory użytkowe wiskozy idealnie wpisują się w potrzeby osób szukających lekkich i przewiewnych ubrań, które pozwolą podkreślić atuty sylwetki i ukryć jej mankamenty. Możliwość dowolnego kreowania wzorów, kolorystyki i faktury sprawia, że wiskoza na sukienki staje się łakomym kąskiem nie tylko dla producentów konfekcji damskiej,
ale także krawcowych i amatorów domowego szycia, którym zależy na noszeniu jedynie indywidualnie dobranej do konkretnych potrzeb i stylu odzieży.

Sukienki z wiskozy cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród młodego, jak i nieco starszego pokolenia. Wyjątkowość tego materiału sprawia, że można z niego uszyć zwiewne i delikatne sukienki letnie, eleganckie kostiumy i garsonki czy wyjątkowe kreacje wieczorowe, a nawet suknie ślubne.

Wiskoza ma wiele zalet, wśród których króluje jej wyjątkowa przewiewność i higroskopijność, dzięki czemu wykonana z wiskozy odzież pozwala zawsze czuć się świeżo i wyglądać pięknie niezależnie od okazji.

Zapraszamy do kontaktu