ul. Krzeszowska 62, 23-400, Biłgoraj

Parametry dzianiny

Miękkość, delikatność oraz wyjątkowe właściwości dzianin doceniają kolejne pokolenia producentów odzieży, oraz noszących ją osób. Dlaczego warto kupować ubrania wykonane z dzianiny wiskozowej? Czy dzianina ta spełni wymagania zarówno szukających zdrowych, jak i odpornych na codzienne użytkowanie ubrań?

Czym właściwie jest dzianina?

Przemysł tekstylny od wielu dziesięcioleci doskonali metody produkcji materiałów
oraz poszukuje nowych dzianin, które pozwolą zapewnić użytkownikom odzieży jeszcze lepszy komfort oraz wygodę. Dzianina wiskozowa jest właśnie takim „wynalazkiem”, który otrzymywany jest z naturalnej celulozy drzewnej, dzięki czemu zapewnia skórze wyjątkowe warunki termiczne i umożliwia jej swobodne oddychanie.

Dzianina wiskozowa – kameleon wśród innych wyrobów tekstylnych

Wiskoza, choć jest materiałem pochodzącym z naturalnych włókien celulozy, przez długi czas postrzegana była na równi z materiałami syntetycznymi. Podświadomie dążyliśmy do odczucia komfortu zapewnianego przez bawełnę, len czy wełnę wybierając właśnie te drogie materiały, choć wiskoza z powodzeniem może je imitować i jedynie wprawne oko znawcy jest w stanie zauważyć różnicę. Dzianiny wiskozowe nie tylko doskonale dopasowują się do oczekiwań osób je noszących i umożliwiają produkcję ubrań do złudzenia przypominających te wykonane ze szlachetnych tkanin, ale również są zdrowe i w wielu przypadkach lepiej reagują na codzienne pranie i użytkowanie niż włókna bawełny, lnu i wełny.

Parametry dzianiny

Dzianina wiskozowa to wyrób włókienniczy płaski charakteryzujący się wyjątkową elastycznością i rozciągliwością, miękkością oraz przewiewnością i wysokim współczynnikiem absorpcji wilgoci. Z tego względu dzianiny tak chętne wykorzystywane są do produkcji zarówno dzieży codziennej, jak i eleganckich ubrań oraz odzieży o specjalnym przeznaczeniu.

Dzianina wiskozowa to materiał o bardzo szerokim zastosowaniu. Idealnie sprawdza się w przypadku osób szukających ładnej i jednocześnie wygodnej bielizny, jak i zapewniających komfort ubrań sportowych. Ze względu na swoje właściwości dzianina wiskozowa doskonale nadaje się do produkcji ubrań o specjalistycznym przeznaczeniu jak np. uniformy dla pracowników różnych sektorów, fartuchy medyczne czy ubiory muszące zapewnić zarówno wygodę, jak i ochronę w czasie pracy w laboratorium czy przy linii produkcyjnej. Dzianina wiskozowa to także produkt zapewniający możliwość cieszenia się noszeniem odzieży, która szybko schnie, nie niszczy się podczas codziennego użytkowania i jednocześnie idealnie dopasowuje się do sylwetki oraz podkreśla jej zalety i ukrywa ewentualne mankamenty.

Zapraszamy do kontaktu