ul. Krzeszowska 62, 23-400, Biłgoraj

Wiskoza biała

Dzianiny, z których wykonane są noszone przez nas ubrania, mają ogromny wpływ na zdrowie skóry oraz nasz wygląd i samopoczucie. Jednym z materiałów, który trafi w każdy gust, jest wiskoza. Jakimi zaletami odznacza się ta dzianina ?

Wiskoza nie jest nowym materiałem na rynku tekstyliów, jednak dopiero teraz zaczyna być tak naprawdę doceniana przez producentów nie tylko bielizny, ale także odzieży codziennej  i odzieży sportowej oraz roboczej.

Wśród dostępnych na rynku dzianin wiskoza odznacza się wyjątkowymi zaletami, które sprawiają, że warto bliżej poznać jej właściwości, które decydują o zdrowiu naszej skóry  oraz wygodzie poszukiwanej przez każdego bez względu na wiek.

Nie wszyscy ubieramy się u najlepszych projektantów, ale nie oznacza to, że nie możemy prezentować się modnie także w ubraniach, które nie kosztują majątku, a cena wiskozy zachęca producentów odzieży do korzystania z zalet tego materiału. Przez wiele dziesięcioleci wiskoza zapewniała komfort wszystkim miłośnikom i miłośniczkom wygodnej bielizny  i stopniowo zastępowała tradycyjnie wykorzystywaną do jej produkcji bawełnę
oraz zarezerwowany dla kochających luksus jedwab. Dziś coraz bardziej unowocześniane metody produkcji wiskozy pozwalają nadać jej niemal dowolny wygląd, który może  do złudzenia przypominać drogie tkaniny. Warto dokładnie przyjrzeć się odzieży, którą kupujemy, gdyż podejrzanie niska cena jedwabnego szala czy jedynie z pozoru wełnianego swetra może wskazywać na to, że jest to wiskoza i co ważne wcale nie stracimy na takim zakupem, a wręcz zyskamy.

Najważniejsze zalety wiskozy

Wiskoza to jedna z nielicznych dzianin, które tak korzystnie wpływają na zdrowie naszej skóry. Ciekawostką jest fakt, iż nawet uwielbiana przez miłośników naturalnych włókien bawełna nie oferuje aż tyle korzyści dla skóry, co wiskoza. Przede wszystkim wiskoza także pochodzi z naturalnego surowca, jakim jest celuloza drzewna. Poprzez specjalne metody produkcji z miazgi drzewnej otrzymywany jest w zależności od potrzeb jedwab wiskozowy lub dzianina wiskozowa, a każdy z tych materiałów cechuje wyjątkowa zdolność pochłaniania potu, doskonała przepuszczalność powietrza, a także antyalergiczność. Dla wielbicieli klasycznej elegancji doskonałym wyborem jest wiskoza biała, która sprawia, że eleganckie koszule, wizytowe bluzki czy sportowe T-shirty pozwalają odczuć wyjątkowy komfort podczas noszenia i stają się ozdobą każdej szafy.

Wybierając odzież i bieliznę z wiskozy, zyskujesz przede wszystkim pewność, że Twoja skóra będzie mogła swobodnie oddychać, oraz że nawet podczas dużych upałów pozostanie sucha i nie pojawią się na niej podrażnienia związane z noszeniem ubrań wykonanych z włókien syntetycznych.

Zapraszamy do kontaktu