ul. Krzeszowska 62, 23-400, Biłgoraj

Dzianina termoaktywna

Termoaktywna odzież oraz bielizna to przebój ostatnich lat. Dlaczego warto wybierać materiały termoaktywne? Jak wykorzystać potencjał płynący z możliwości noszenia inteligentnych tkanin?

Materiały o właściwościach termoaktywnych to doskonały wybór nie tylko dla sportowców  i amatorów rekreacyjnej aktywności każdego typu. Tego rodzaju ubrania oraz bielizna  to także doskonały wybór dla wszystkich pracujących fizycznie lub spędzających dużo czasu na świeżym powietrzu zarówno zimą, jak i latem.

Jakie cechy posiada dzianina termoaktywna?

Dzianiny termoaktywne cechują się szczególnie ważnymi dla zdrowia naszej skóry
oraz poczucia wygody właściwościami, między innymi:

  • Gwarantuje komfort termiczny skóry, zapewniając optymalną temperaturę ciała
    i zapobiegając zarówno przegrzaniu, jak i wychłodzeniu;
  • Zapewniają przewiew i pozwalają skórze swobodnie oddychać;
  • Szybko izolują wilgoć z powierzchni ciała;
  • Wchłaniają pot i transportują go na zewnątrz.

To nieliczne z cech dzianin termoaktywnych. W zależności od rodzaju materiału  i pochodzenia włókien konkretne produkty mogą odznaczać się także dodatkowymi cechami. Doskonałym przykładem godnej uwagi dzianiny termoaktywnej jest wiskoza. Materiał ten produkowany jest z włókien naturalnego pochodzenia, które powstają z celulozy i dzięki temu należy do dzianin ekologicznych. Szczególnie ważną funkcją dzianiny wiskozowej jest jej zdolność do ograniczania rozwoju na skórze chorobotwórczych  i powodujących podrażnienia oraz odparzenia bakterii i grzybów, co pozwala cieszyć się nawet ekstremalną aktywnością także osobom z alergią skórną czy chorobami skóry.

Kiedy warto wybierać ubrania z dzianin termoaktywnych?

Dzianiny termoaktywne dzięki swojej miękkości i właściwościom idealnie nadają się  dla każdego miłośnika sportu i rekreacji. Bielizna termoaktywna dodatkowo polecana jest także osobom, których skóra posiada specjalne potrzeby i wymaga zachowania odpowiednich warunków termicznych oraz redukcji wilgotności.

Kupując ubrania i bieliznę termoaktywną warto zwrócić uwagę nie tylko na właściwości materiałów, z których wykonana jest odzież, ale także odpowiednio dopasowany do sylwetki i rodzaju aktywności krój. Zaletą ubrań z wiskozy jest oprócz wyjątkowych właściwości także miękkość materiału i jego przyjazna dla skóry faktura, co sprawia, że odzież termoaktywna nie podrażnia nawet wrażliwej skóry i idealnie podkreśla atuty sylwetki. Dzięki zdolności szybkiej absorpcji potu dzianina wiskozowa izoluje wilgoć od powierzchni skóry i tym samym pozwala uniknąć dyskomfortu związanego z uczuciem nieprzyjemnego chłodu w chłodne dni przylegających do skóry mokrych i szybko wychładzających się innych materiałów jak między innymi bawełna, której właściwości termoizolacyjne  oraz higroskopijne nadal nie dorównują inteligentnym włóknom wiskozy.

Zapraszamy do kontaktu