ul. Krzeszowska 62, 23-400, Biłgoraj

Dzianina hipoalergiczna

Alergia to problem globalny, który powoduje, że zmuszeni jesteśmy nie tylko dbać o jakość powietrza, którym oddychamy oraz przywiązywać większą uwagę do składu spożywanej żywności, ale również wybierać przyjazne naszej skórze materiały.

Jakie ubrania wybierać, aby uniknąć dokuczliwych objawów alergii?

Nasza skóra na co dzień styka się z wieloma substancjami alergizującymi. Zanieczyszczenia  z powietrza, drażniące związki obecne w detergentach czy same włókna, z których wykonana jest odzież, mogą powodować szereg nieprzyjemnych dolegliwości i nasilać objawy alergii skórnej. Aby uniknąć przedłużających się okresów zaostrzenia odczynów zapalnych  na skórze, zredukować ryzyko wystąpienia wysypek oraz móc w pełni cieszyć się efektami kuracji przeciwalergicznej konieczne jest przejrzenie swojej garderoby i eliminacja ubrań wykonanych z syntetycznych włókien, oraz materiałów naturalnych, które powodują  u nas objawy alergii.

Jak uniknąć alergii skórnej?

Uczulać mogą zarówno włókna naturalne, jak i tkaniny syntetyczne. Mniejsze ryzyko wystawienia alergii kontaktowej obserwowane jest między innymi podczas noszenia włókien pochodzących z celulozy, jak wiskoza, która ma naturalne właściwości antyalergiczne i dodatkowo zapewnia skórze optymalny poziom wilgotności oraz komfort termiczny. Uczulać mogą nas nie tylko same włókna, ale także barwniki stosowane do nadawania  im określonego koloru oraz bytujące na naturalnych materiałach roztocza kurzu domowego, których nie jesteśmy w stanie całkowicie pozbyć się z naszego otoczenia. Te mikroskopijne stworzenia żywią się naszym martwym naskórkiem, a ciepłe środowisko domowej szafy  czy materaca łóżka zapewnia im idealne warunki do rozwoju.

Posiadając alergię skórną, często obserwujemy także zwiększoną podatność na infekcje bakteryjne oraz grzybicze, którym sprzyja niedostateczna wentylacja skóry oraz noszenie materiałów zatrzymujących wilgoć na jej powierzchni. Dzianina hipoalergiczna zapobiega rozwojowi na skórze alergizujących bakterii, zmniejsza wilgotność skóry oraz uniemożliwia osadzanie się na włóknach cząsteczek kurzu, a także wywołujących wyjątkowo silne reakcje alergiczne roztoczy.

Idealne tkaniny dla alergików

Alergii skórnej można uniknąć, wybierając idealnie dopasowane do szczególnych potrzeb skóry tkaniny. Jedną z takich tkanin jest wiskoza w postaci jedwabiu wiskozowego, który doskonale sprawdza się, jako materiał bieliźniarski oraz cechującej się niemal wszechstronnym zastosowaniem dzianiny wiskozowej.

Wiskoza to nie tylko stosunkowo tani i doskonale dbający o zdrowie skóry materiał, ale także jedna z nielicznych tkanin o tak różnorodnych właściwościach. Wiskoza łączy w sobie zalety naturalnej bawełny (powstaje z włókien celulozy), gwarantuje doskonałe przepuszczanie powietrza i pozwala skórze oddychać, pochłania pot z powierzchni skóry i szybko eliminuje go na zewnątrz, a także jest w pełni hipoalergiczna i antystatyczna, co dodatkowo podnosi komfort jej noszenia.

Zapraszamy do kontaktu