ul. Krzeszowska 62, 23-400, Biłgoraj

Wiskoza – co to jest?

Przeciętny konsument nie posiada specjalistycznej wiedzy na temat właściwości materiałów,
z których produkowana jest bielizna czy inna odzież. Rozróżniamy bawełnę, jedwab oraz wełnę,
ale zakwalifikowanie innych dzianin do konkretnej grupy i wybór tych zdrowych dla skóry, to już spory problem. Jakim materiałem jest wiskoza? Czy należy do tkanin syntetycznych, których powinniśmy unikać?

Wiskoza – co to jest?

Nazwa wiskoza nie kojarzy się z naturą, jednak mimo, iż jest to materiał zaliczany w systematyce do włókien sztucznych, tylko ze względu na jego proces produkcji, to jednak powstaje ze 100% naturalnej i zdrowej dla skóry celulozy drzewnej. Sam proces produkcji wiskozy wymaga szeregu specjalistycznych zabiegów, aby otrzymana dzianina cechowała się właściwościami korzystnymi dla zdrowia skóry i naszego ogólnego komfortu, jednak produkt finalny z wiskozy zapewnia nie tylko takie same, lecz nawet większe korzyści, niż noszenie ubrań
z bawełny oraz innych włókien roślinnych, także włókien pochodzenia zwierzęcego, jak jedwab lub wełna.

Wiskoza – co to za materiał ?

Jeżeli zastanawiasz się, czy zakup ubrań lub bielizny z wiskozy ma sens, na pewno dbasz o zdrowie własne
i swojej skóry oraz szukasz przyjaznych Ci materiałów. Wiskoza z pewnością Cię nie rozczaruje, a wręcz przeciwnie – pozwoli odkryć całkiem nowy komfort noszenia ubrań przewiewnych, lekkich i doskonale regulujących temperaturę ciała, a przy tym w dobrej cenie w stosunku do oferowanego komfortu.

Za zakupem odzieży i bielizny z wiskozy stoi wiele zalet tego materiału. Dzięki naturalnemu pochodzeniu włókna celulozowe doskonale i bardzo szybko pochłaniają pot odprowadzając go z powierzchni skóry, pozwalając uniknąć nieprzyjemnego przywierania mokrej dzianiny do ciała; pozwalają skórze oddychać oraz gwarantują wyjątkowy przewiew, którego nie są w stanie zapewnić ubrania wykonane z najlepszej jakości bawełny,
czy jedwabiu.

Wiskoza doskonale wchłania pot

Dzięki niezrównanej higroskopijności włókien celulozy drzewnej wiskoza szybko i efektywnie pochłania wilgoć
z ciała, redukując dyskomfort oraz zapewniając skórze optymalne warunki termiczne. Higroskopijność wiskozy sprawia, że wykonane z niej ubrania to doskonały wybór na każdą okoliczność. Wiskoza sprawdza się, jako dzianina bieliźniarska, z której szyta jest bielizna dzienna oraz wygodne i przewiewne piżamy, czy koszulki nocne. Pozwala tworzyć „inteligentną” odzież sportową oraz wygodną konfekcję na co dzień i na specjalne okazje.

Wiskoza pozwala skórze oddychać

Wiskoza, jako nieliczny z materiałów sprawia, że czujemy każdy powiew powietrza na naszej skórze.
Z tego względu odzież i bielizna z wiskozy idealnie sprawdzają się w czasie letnich upałów oraz pozwalają uniknąć uczucia gorąca podczas snu.

Antyalergiczne właściwości wiskozy

Wiskoza oprócz wyjątkowej przewiewności i zdolności szybkiego pochłaniania wilgoci ma także inne zalety. Przede wszystkim jest to materiał hipoalergiczny, który nie tylko sam w sobie nie uczula, ale także pomaga zapewnić skórze optymalne warunki wilgotnościowe oraz termiczne, dzięki czemu dodatkowo, pośrednio chroni ją przed podrażnieniami i infekcjami na tle bakteryjnym. Wiskoza nie przyciąga drobinek kurzu i alergenów, cechuje się antystatycznością oraz jest miękka i przyjemna w dotyku, co dodatkowo podnosi jej odporność biologiczną i sprawia, że warto zainwestować w odzież wykonaną z niej.

Ponadto wiskoza może imitować dowolną dzianinę – w zależności od procesu produkcji można nadać jej połysk, dzięki czemu będzie do złudzenia imitowała jedwab oraz dowolnie kreować fakturę materiału nadając jej cechy wełny czy bawełny, dzięki czemu możemy cieszyć się ubraniami zdrowymi dla skóry także, gdy jesteśmy uczuleni, np. na wełnę bardzo często powodującą alergie i podrażnienia skóry.