ul. Krzeszowska 62, 23-400, Biłgoraj

Jedwab Wiskozowy

Sztuczny jedwab, czyli jedwab powstający z włókien celulozowych to jeden z najbardziej przyjaznych naszej skórze materiałów, który dodatkowo cechuje się wyjątkowym wyglądem oraz miękkością. Dlaczego warto wybierać bieliznę wykonaną z jedwabiu wiskozowego?

Jedwab wiskozowy to materiał znany od wielu dziesięcioleci. Dzięki wyjątkowym właściwościom dzianiny z jedwabiu nasza skóra zyskuje nie tylko komfort termiczny, ale także może swobodnie oddychać, stąd materiał ten zyskał szerokie zastosowanie właśnie w produkcji taniej i przyjaznej skórze bielizny dziennej oraz nocnej.

Jakimi właściwościami odznacza się jedwab wiskozowy?

Dzianina ta powstaje z włókien celulozy drzewnej, co decyduje o jej wyjątkowych właściwościach pochłaniania potu z powierzchni skóry oraz zapewnia możliwość doskonałego przepuszczania powietrza. Dodatkowo jedwab wiskozowy przeciwdziała alergiom i infekcjom, gdyż gwarantuje optymalne warunki termiczne i wilgotnościowe skóry, które nie sprzyjają rozwojowi na jej powierzchni szkodliwych patogenów.

Dzięki właściwościom jedwabiu wiskozowego możemy cieszyć się zdrowiem skóry oraz wyjątkową wygodą. Jedwab wiskozowy jest wyjątkowo miękki i delikatny dla skóry, dlatego wykonane z niego ubrania i bielizna polecane są dla każdego także wymagających szczególnie przyjaznych skórze materiałów dzieci.

Jedwab wiskozowy ma właściwości bawełny, a niekiedy przewyższa swoimi „zdolnościami” ten kochany przez wszystkich wielbicieli naturalnych włókien materiał. Dzięki swojej higroskopijności wiskoza znacznie góruje nad bawełną oraz wszystkimi innymi  dzianinami – tempo pochłaniania wilgoci z powierzchni ciała oraz zdolność odprowadzania jej na zewnątrz sprawia, że dzianiny wiskozowe zaczynają być chętniej stosowaną tkaniną, niż bawełna, np. podczas produkcji właśnie bielizny czy specjalistycznej odzieży sportowej.

Wiskoza – ideał w każdym calu

Wiskoza to nie tylko zdrowy materiał dla skóry każdego z nas, ale także , dzianina z niej, która przypada do gustu wielu producentom odzieży na całym świecie.
Dzięki wiskozie możemy nosić wygodną bieliznę, cieszyć się idealnie układającymi się sukienkami, bluzkami i spódnicami, czy poczuć wyjątkowy komfort podczas każdego treningu. Zaletą wiskozy jest także jej cena, która umożliwia każdemu korzystanie z najwyższej jakości ubrań bez konieczności inwestowania ogromnych sum w zakup pięknej, odpornej na codzienne użytkowanie oraz zdrowej odzieży.

Gdzie kupić jedwab wiskozowy?

Produkty z jedwabiu wiskozowego bez problemu dostaniemy w większości sklepów, jednak jeżeli chcemy w pełni cieszyć się jakością kupowanej odzieży najlepiej zaufać rodzimym producentom, którzy oferują zarówno bieliznę, jak i inne wyroby z wiskozy. Dla wszystkich szukających jedwabiu wiskozowego w ilościach hurtowych najlepszym wyborem będą zakupy u polskich producentów, którzy oferują sprawdzone i pewne produkty zarówno
dla producentów bielizny, jak i innej konfekcji damskiej męskiej oraz dziecięcej.

Wiskoza to przebój od wielu lat. Dodatkowo naturalne pochodzenie materiału pozwala połączyć przyjemność korzystania ze zdrowej odzieży oraz znacząco wpływa na ograniczenie kosztów jej zakupu. Każdy, kto chce cieszyć się wygodą, komfortem oraz doskonałą kondycją swojej skóry powinien docenić potencjał wiskozy i przekonać się, że nie tylko bawełna cechuje się doskonałymi właściwościami dbania o zdrowie naszej skóry.

Zapraszamy do kontaktu