ul. Krzeszowska 62, 23-400, Biłgoraj

Wiskoza naturalna

Wiskoza to jeden z materiałów, do których podchodzimy z dużym dystansem. Jakim materiałem jest wiskoza i dlaczego nie należy obawiać się zakupu ubrań i bielizny z niej wykonanych?Wiskoza nie ma nic wspólnego z materiałami pochodzącymi z syntetycznych włókien.  Choć jest określana mianem materiału sztucznego tak naprawdę, jej pochodzenie jest w pełni naturalne – wiskozę otrzymuje się poprzez specjalistyczną obróbkę naturalnych włókien celulozy drzewnej, dzięki czemu dzianina z niej jest nie tylko ekologicznym, trwałym i przyjaznym dla skóry materiałem, ale także jest o wiele tańsza niż bawełna, len czy wełna.

Włókna celulozy, z których powstaje wiskoza naturalna, idealnie wpisują się w potrzeby naszej skóry. Dzięki ich właściwościom wiskoza niemal natychmiast pochłania wilgoć  z powierzchni skóry, doskonale reguluje jej temperaturę, a także zapewnia wyjątkowe uczucie chłodu, które docenią wszyscy przebywający nie tylko w pełnym słońcu, ale także pracujący w nieklimatyzowanych pomieszczeniach czy wykonujący obowiązki wymuszające dużą aktywność fizyczną.

Wiskoza – naturalna i przyjazna skórze alternatywa dla bawełny

Bawełniane ubrania znalazły szerokie grono zwolenników. Dzięki pochodzeniu tego materiału mamy pewność, że wybieramy zdrową i przyjazną skórze odzież, jednak nasze przyzwyczajenia i niewiedzę często wykorzystują producenci słabej jakości ubrań, które szybko się rozciągają, tracą atrakcyjny wygląd. W przypadku ubrań z wiskozy nie musimy obawiać się rozczarowań – wykonana z niej bielizna dzienna i nocna, T-shirty, sukienki i inna odzież, także profesjonalna bielizna sportowa, na długo zachowają atrakcyjny wygląd i nic nie stracą na swoich wyjątkowych właściwościach pochłaniania potu, przepuszczania powietrza czy redukcji uciążliwego uczucia gorąca. Ponadto wiskoza odznacza się przyjemną miękkością i jest bardzo delikatna, dzięki czemu idealnie wpisuje się w potrzeby skóry z problemami, czy szczególnie wrażliwej skóry dzieci i alergików.

Dzianina oraz jedwab wiskozowy to najlepszy wybór dla wszystkich chcących połączyć przyjemne z pożytecznym – ubrania z wiskozy niczym nie odbiegają wyglądem od drogich ubrań z bawełny, doskonale dbają o zdrowie naszej skóry oraz są w pełni hipoalergiczne, dzięki czemu nie musimy obawiać się podrażnień oraz otarć skóry, które pojawiają się często także podczas noszenia ubrań wykonanych z bawełny.

Wiskoza to jedna z najbardziej przyjaznych skórze dzianin. Jej walory użytkowe doceni każdy, kto szuka odzieży będącej idealnym połączeniem atrakcyjnego wyglądu, odporności na codzienne użytkowanie oraz komfortu także dla wrażliwej skóry.

Zapraszamy do kontaktu