ul. Krzeszowska 62, 23-400, Biłgoraj

Dzianina antystatyczna

Wybierając ubrania przeznaczone do codziennego noszenia, zwykle nie zwracamy uwagi na antystatyczne właściwości włókien, z których są one wytwarzane. Cecha ta jest jednak kluczowa w przypadku konieczności zakupu specjalistycznej odzieży roboczej lub ochronnej użytkowanej, chociażby w laboratoriach czy strefach oznaczonych EPA i Clean Room.

Odzież wykonana z materiałów o właściwościach antystatycznych posiada szerokie zastosowanie między innymi w zakładach produkujących elektronikę czy wszelkich zakładach pracy wymagających stosowania odzieży specjalistycznej, która nie powoduje zaburzeń funkcjonowania skomplikowanej aparatury np. medycznej.

Antystatyczna odzież robocza

Aspekt antystatyczności materiałów stosowanych do produkcji odzieży roboczej, ochronnej oraz odzieży BHP to podstawowa cecha tkaniny przeznaczonej na wiele rodzajów ubrań i uniformów. Materiały antystatyczne pozwalają nie tylko uniknąć uszkodzeń produkowanego sprzętu i podzespołów elektronicznych, ale także gwarantują właściwą ochronę przed zaburzeniami w pracy urządzeń medycznych odpowiedzialnych za podtrzymywanie funkcji życiowych osób chorych. Z tego względu dzianina antystatyczna jest jednym z materiałów, z których produkowana jest odzież medyczna. Warto pamiętać, że tego typu nowoczesne i gwarantujące najwyższy stopień ochronny materiały to podstawa w wielu dziedzinach gospodarki.

W zakładach produkujących sprzęt elektroniczny lub poszczególne podzespoły aż 70% uszkodzeń i usterek, które często odkrywane są po dość znacznym czasie, wynika właśnie z pominięcia konieczności stosowania odzieży antystatycznej. Efektem takiego postępowania są ujawniające się wady całej serii sprzętu lub generujące duże straty finansowe zwiększające się ilości komponentów, które nie przeszły testów jakościowych.

Włókna antystatyczne, które pozwalają uniknąć gromadzenia się ładunków elektrycznych, idealnie sprawdzą się nie tylko w specjalistycznym sektorze medycznym czy produkcyjnym – doskonale poprawią także codzienną jakość życia każdego z nas i dodatkowo pomogą uniknąć problemów np. z usterkami domowych sprzętów elektronicznych.
Trudno sobie wyobrazić, że jedna „przeskakująca” iskra może wyrządzić tyle szkód, jednak statystyki mówią same za siebie. Na szczęście można uniknąć wielu problemów, inwestując w specjalistyczną odzież roboczą, wykonaną z nieelektryzujących się włókien, które są dodatkowo przyjazne dla ciała i zapewniają wyjątkowy komfort termiczny. Doskonałym przykładem włókna o właściwościach antystatycznych jest wiskoza, którą można wykorzystać zarówno do produkcji przyjaznej przeciętnemu użytkownikowi bielizny i odzieży, jak i ubrań roboczych czy specjalistycznej odzieży medycznej oraz laboratoryjnej.

Zapraszamy do kontaktu