ul. Krzeszowska 62, 23-400, Biłgoraj

Wiskoza naturalna

Wiskoza to jeden z materiałów, do których podchodzimy z dużym dystansem. Jakim materiałem jest wiskoza i dlaczego nie należy obawiać się zakupu ubrań i bielizny z niej wykonanych?Wiskoza nie ma nic wspólnego z materiałami pochodzącymi z syntetycznych włókien.  Choć jest określana mianem materiału sztucznego tak naprawdę, jej pochodzenie jest w pełni naturalne – wiskozę otrzymuje się poprzez specjalistyczną obróbkę naturalnych włókien celulozy drzewnej, dzięki czemu dzianina z niej jest nie tylko ekologicznym, trwałym i przyjaznym dla skóry materiałem, ale także jest o wiele tańsza niż bawełna, len czy wełna.

Włókna celulozy, z których powstaje wiskoza naturalna, idealnie wpisują się w potrzeby naszej skóry. Dzięki ich właściwościom wiskoza niemal natychmiast pochłania wilgoć  z powierzchni skóry, doskonale reguluje jej temperaturę, a także zapewnia wyjątkowe uczucie chłodu, które docenią wszyscy przebywający nie tylko w pełnym słońcu, ale także pracujący w nieklimatyzowanych pomieszczeniach czy wykonujący obowiązki wymuszające dużą aktywność fizyczną.

Wiskoza – naturalna i przyjazna skórze alternatywa dla bawełny

Bawełniane ubrania znalazły szerokie grono zwolenników. Dzięki pochodzeniu tego materiału mamy pewność, że wybieramy zdrową i przyjazną skórze odzież, jednak nasze przyzwyczajenia i niewiedzę często wykorzystują producenci słabej jakości ubrań, które szybko się rozciągają, tracą atrakcyjny wygląd. W przypadku ubrań z wiskozy nie musimy obawiać się rozczarowań – wykonana z niej bielizna dzienna i nocna, T-shirty, sukienki i inna odzież, także profesjonalna bielizna sportowa, na długo zachowają atrakcyjny wygląd i nic nie stracą na swoich wyjątkowych właściwościach pochłaniania potu, przepuszczania powietrza czy redukcji uciążliwego uczucia gorąca. Ponadto wiskoza odznacza się przyjemną miękkością i jest bardzo delikatna, dzięki czemu idealnie wpisuje się w potrzeby skóry z problemami, czy szczególnie wrażliwej skóry dzieci i alergików.

Dzianina oraz jedwab wiskozowy to najlepszy wybór dla wszystkich chcących połączyć przyjemne z pożytecznym – ubrania z wiskozy niczym nie odbiegają wyglądem od drogich ubrań z bawełny, doskonale dbają o zdrowie naszej skóry oraz są w pełni hipoalergiczne, dzięki czemu nie musimy obawiać się podrażnień oraz otarć skóry, które pojawiają się często także podczas noszenia ubrań wykonanych z bawełny.

Wiskoza to jedna z najbardziej przyjaznych skórze dzianin. Jej walory użytkowe doceni każdy, kto szuka odzieży będącej idealnym połączeniem atrakcyjnego wyglądu, odporności na codzienne użytkowanie oraz komfortu także dla wrażliwej skóry.

Zapraszamy do kontaktu

Visit Us On FacebookVisit Us On Instagram