ul. Krzeszowska 62, 23-400, Biłgoraj

Wiskoza materiał

Rynek tekstyliów oferuje nam wyjątkowo duży wybór przeróżnych dzianin zarówno w formie gotowych już ubrań, jak i półproduktów, które dopiero staną się konkretną odzieżą. Czym wyróżnia się wiskoza na tle innych materiałów?

Wiskoza, czyli dzianina produkowana z naturalnej celulozy drzewnej to jeden z najbardziej przyjaznych skórze materiałów. Dzięki swojemu pochodzeniu zapewnia o wiele lepszy komfort niż materiały syntetyczne oraz jest o wiele tańsza niż inne włóka roślinne np. bawełna lub len, oraz włókna zwierzęce, jak jedwab czy wełna.

Wiskoza nie powoduje uczuleń i jest to bardzo ważna wiadomość dla alergików. Co więcej, wyjątkowe właściwości tego materiału aktywnie przeciwdziałają rozwojowi na powierzchni skóry bakterii i grzybów oraz redukują ryzyko rozwoju na samej dzianinie silnych alergenów jak chociażby roztocza, które znajdują doskonałe środowisko do życia
na materiałach wełnianych, lnianych oraz bawełnianych. Antyalergiczne właściwości wiskozy możemy wykorzystać, nie tylko wzbogacając swoją szafę o wykonane z niej ubrania i bieliznę dzienną oraz nocną, ale także dekorując nasz dom wiskozowymi zasłonami, które dzięki właściwościom antystatycznym nie przyciągają kurzu i są wyjątkowo łatwe
w czyszczeniu. Wiskoza to także idealny materiał do produkcji pościeli – gwarantuje bardzo szybkie pochłanianie wilgoci z powierzchni ciała, jest przewiewna i miła w dotyki oraz zapewnia przyjemne uczucie chłodu, dlatego idealnie sprawdza się latem oraz przeciwdziała przegrzewaniu się ciała zimą.

Wiskoza dzianina to doskonały wybór dla wszystkich ceniących wygodę, komfort łatwego utrzymania w czystości i szybkiego wysychania noszonych ubrań, a także dbających o zdrowie skóry. Wyjątkowe właściwości zarówno bawełny wiskozowej, jak i innych rodzajów tej tkaniny zapewniają niezwykle szybką i skuteczną absorpcję wilgoci z powierzchni ciała oraz gwarantują komfort termiczny. Wiskoza pozwala także skórze oddychać, co ma niebagatelny wpływ na jej kondycję – pozbawiając skórę stałego dostępu świeżego powietrza, narażamy się na powstawanie podrażnień, odparzeń i infekcji powodowanych rozwijającymi się w wilgotnym i ciepłym środowisku bakterii oraz innych drobnoustrojów.

Wiskoza tkanina

Obecnie wiskoza cieszy się ogromną popularnością wśród producentów odzieży różnego typu. Materiał ten idealnie sprawdza się w przypadku produkcji konfekcji damskiej, męskiej oraz dziecięcej, gwarantuje doskonałe walory użytkowe bielizny dziennej i nocnej, a także pozwala tworzyć specjalistyczną odzież sportową i roboczą, która może być stosowana także w strefach wymagających spełnienia restrykcyjnych norm jakościowych np. laboratoriach
czy zakładach produkujących skomplikowane podzespoły elektroniczne.

Wiskoza materiał sklep

Szukając najwyższej jakości wyrobów gotowych z wiskozy oraz wiskozy na metry warto sprawdzić ofertę sklepów internetowych, gdzie znajdziemy opatentowane produkty rodzimych producentów tego materiału. Stawiając na polską wiskozę, mamy pewność, że będzie ona w pełni bezpieczna dla naszej skóry i nie będzie pochodziła z rządzącymi się dość kontrowersyjnymi metodami produkcji azjatyckich rynków, gdzie nie tylko stosuje się szereg zabronionych substancji chemicznych, chociażby szkodliwych barwników, ale także wykorzystuje się do niewolniczej pracy w fabrykach dzieci.

Zapraszamy do kontaktu