ul. Krzeszowska 62, 23-400, Biłgoraj

Wiskoza – co to jest?

Przeciętny konsument nie posiada specjalistycznej wiedzy na temat właściwości materiałów, z których produkowana jest bielizna czy inna odzież. Rozróżniamy bawełnę, jedwab oraz wełnę, ale zakwalifikowanie innych dzianin do konkretnej grupy i wybór tych zdrowych dla skóry to już spory problem. Jakim materiałem jest wiskoza? Czy należy do tkanin syntetycznych, których powinniśmy unikać?

Wiskoza – co to jest?

Nazwa wiskoza nie kojarzy się z naturą, jednak mimo iż jest to materiał zaliczany do dzianin sztucznych, ze względu na proces produkcji powstaje ze w 100% naturalnej i zdrowej dla skóry celulozy drzewnej. Sam proces produkcji wiskozy wymaga szeregu specjalistycznych zabiegów, aby otrzymana dzianina cechowała się korzystnymi
dla zdrowia skóry i naszego ogólnego komfortu właściwościami, jednak produkt finalny w postaci wiskozy zapewnia takie same, a czasami nawet lepsze korzyści niż noszenie ubrań z bawełny oraz innych włókien roślinnych lub włókien pochodzenia zwierzęcego, jak jedwab lub wełna.

Wiskoza – co to za materiał?

Jeżeli zastanawiasz się, czy zakup ubrań lub bielizny z wiskozy ma sens, na pewno dbasz o zdrowie swojej skóry i szukasz przyjaznych jej materiałów. Wiskoza z pewnością Cię nie rozczaruje, a wręcz przeciwnie – pozwoli odkryć całkiem nowy komfort noszenia przewiewnych, lekkich i doskonale regulujących temperaturę ciała ubrań.

Za zakupem odzieży i bielizny z wiskozy stoi wiele zalet tego materiału. Dzięki naturalnemu pochodzeniu włókna celulozowe doskonale pochłaniają pot i odprowadzają go z powierzchni skóry, pozwalając uniknąć nieprzyjemnego przywierania mokrej taniny do ciała, pozwalają skórze oddychać oraz gwarantują wyjątkowy przewiew, którego nie są w stanie zapewnić ubrania wykonane z najlepszej jakości bawełny czy jedwabiu.

Wiskoza doskonale wchłania pot

Dzięki wyjątkowej higroskopijności włókien celulozy drzewnej wiskoza szybko i efektywnie pochłania wilgoć z ciała, redukując dyskomfort i zapewniając skórze optymalne warunki termiczne. Higroskopijność wiskozy sprawia, że wykonane z niej ubrania to doskonały wybór na każdą okoliczność. Wiskoza sprawdza się, jako dzianina bieliźniarska, z której szyta jest bielizna dzienna oraz wygodne i przewiewne piżamy czy koszulki nocne, pozwala tworzyć „inteligentną” odzież sportową oraz wygodną konfekcję na co dzień i na specjalne okazje.

Wiskoza pozwala skórze oddychać

Wiskoza, jako nieliczny z materiałów sprawia, że czujemy każdy powiew powietrza na naszej skórze. Z tego względu odzież i bielizna z wiskozy idealnie sprawdzają się w czasie letnich upałów oraz pozwalają uniknąć uczucia gorąca podczas snu.

Antyalergiczne właściwości wiskozy

Wiskoza oprócz wyjątkowej przewiewności i zdolności szybkiego pochłaniania wilgoci ma także inne zalety. Przede wszystkim jest to materiał hipoalergiczny, który nie tylko sam w sobie nie uczula, ale także pomaga zapewnić skórze optymalne warunki wilgotnościowe oraz termiczne, dzięki czemu dodatkowo chroni przed podrażnieniami i infekcjami na tle bakteryjnym. Wiskoza nie przyciąga drobinek kurzu i alergenów, cechuje się antystatycznością oraz jest miękka i przyjemna w dotyku, co dodatkowo podnosi jej walory użytkowe i sprawia, że warto zainwestować w wykonaną z niej odzież.

Ponadto wiskoza może imitować dowolną dzianinę – w zależności od procesu produkcji można nadać jej połysk, dzięki czemu będzie do złudzenia imitowała jedwab oraz dowolnie kreować fakturę materiału nadając jej cechy wełny czy bawełny, dzięki czemu możemy za niewielką cenę cieszyć się zdrowymi dla skóry ubraniami także, gdy uczuleni jesteśmy np. na bardzo często powodującą alergie i podrażnienia skóry wełnę.

Zapraszamy do kontaktu